Звіт Координаційної ради з питань розвитку козацтва

при Кіровоградській обласній державній адміністрації

Засідання робочої групи координаційної ради з питань розвитку козацтва при облдержадміністрації

05 липня 2013 року відбулося засідання робочої групи координаційної ради з питань розвитку козацтва при облдержадміністрації.

В засіданні взяли участь члени координаційної ради, представники відділу з питань молоді Кіровоградської єпархії Української Православної Церкви, громадської організації "Споживче товариство "Крок в майбутнє", управління комунікацій з громадськістю облдержадміністрації, громадськість.

Голова координаційної ради Боршуляк О.В. прозвітував про роботу ради за перше півріччя 2013 року. Учасниками засідання були обговорені план роботи на друге півріччя 2013 року, питання діяльності та фінансування ради тощо.

Окремо було обговорено Обласну програму патріотичного виховання населення на період до 2017 року, що затверджена розпорядженням голови облдержадміністрації від 18 травня 2013 року №256-р.

Член координаційної ради Добрянський І.А. ознайомив присутніх з результатами опитування на тему патріотизму, що проводилося серед студентів Кіровоградського інституту регіонального управління та економіки. Результати опитування показують, що більшість студентів через соціально-економічні чинники готові змінити місце проживання та за нагоди виїхати до більшого міста чи іншої держави.

Учасники засідання зазначили, що виховання патріотизму є необхідним для формування особистості молодої людини та громадянина. За результатами обговорення планується сформувати пропозиції до обласної програми та надати до облдержадміністрації.


Засідання робочої групи координаційної ради з питань розвитку козацтва при облдержадміністрації

01 березня 2013 року на базі інформаційно-ресурсного центру відбулося засідання робочої групи координаційної ради з питань розвитку козацтва при облдержадміністрації, на якому розглядалося питання про орієнтовний план роботи ради на 2013 рік та про роботу офісу координаційної ради, який знаходиться в приміщені КІРУЕ.


«Козацькі забави»

19 січня 2013 року члени Координаційної ради з питань розвитку козацтва при обласній державній адміністрації відвідали в приміщенні Кіровоградського обласного академічного українського музично-драматичного театру ім. М.Л.Кропивницького концерт гурту сучасної української пісні «Козацькі забави» (м.Київ).


23 липня 2011 року в м.Києві відбулася Верховна рада козацтва України. У засіданні ради взяли участь представники козацьких товариств України: верховні отамани, голови Рад старійшин, Генеральна старшина козацтва України, отамани обласних козацьких товариств, духовенство різних конфесій.

На поважному козацькому зібранні обговорювалися основні задачі та шляхи взаємодії козацьких організацій України з органами державної виконавчої влади та органами місцевого самоврядування на 2011-2012 роки, зокрема, у форматі Координаційної ради з питань розвитку Українського козацтва при Кабінеті Міністрів України.

Крім того, на Раді обговорювалися питання пошуку ефективних шляхів об'єднання козацтва, перетворення його на єдину, потужну, добре скоординовану структуру, здатну ефективно співпрацювати з органами державної виконавчої влади та органами місцевого самоврядування у розбудові незалежної України як суверенної, демократичної, правової держави, відродженні козацьких традицій, патріотичному вихованні підростаючого покоління.

Козацтво Кіровоградської області на Верховній раді козацтва України представляв голова координаційної ради з питань розвитку козацтва при обласній державній адміністрації, верховний отаман Спілки Козаків Війська Запорізького Буго-Гардівського-Кодацько-Інгульського Округу Яценко Ю.А.


6-7 липня 2011 року у с.Мартоіванівка (територія Олександрійської міської ради) пройшов козацький етнофестиваль святкування Івана Купала, співорганізаторами якого виступили: громадська організація "Козацьке товариство "Козацький звичай", Олександрійська школа традиційного козацького бойового мистецтва "Спас", виконавчий комітет Олександрійської міської ради, Олександрійська районна державна адміністрація, управління з питань внутрішньої політики та зв'язків з громадськістю, управління культури і туризму облдержадміністрації, координаційна рада з питань розвитку козацтва при облдержадміністрації. Учасники заходу взяли участь у традиційних українських обрядах до свята Івана Купала, познайомились з традиційними козацькими бойовими мистецтвами, українськими традиційними виробами народних умільців тощо. Під час святкування відбувся урочистий спуск на воду козацької чайки "Козак Вус". Перед численними учасниками свята виступили народні самодіяльні колективи з м.Кіровограда, Олександрії та Олександрійського району. Усі бажаючі мали змогу скуштувати традиційний козацький куліш, інші українські страви та напої.


У третій декаді червня 2011 року делегація представників козацьких організацій Кіровоградської області, які входять до Координаційної ради з питань розвитку козацтва при облдержадміністрації, за сприяння обласної державної адміністрації взяла участь в урочистостях до 360-ї річниці битви під Берестечком у Рівненській та Волинській областях. Кіровоградська делегація взяла участь в науковій конференції "Берестецька битва в історії України", яка пройшла на базі Національного історико-меморіального заповідника "Поле Берестецької битви", відвідала музей Берестецької битви, стала свідком реконструкції фрагмента битви та показових виступів козаків-майстрів бойового гопака.


19 травня 2011 року пройшло розширене робоче засідання керівного складу Координаційної ради з питань розвитку козацтва при облдержадміністрації, на якому розглянуті наступні питання:

1. "Про участь козацьких товариств у проведенні дитячо-юнацької військово-спортивної гри українського козацтва "Сокіл (Джура)" (інформував Яценко Ю.А. - голова координаційної ради).

2. Про участь у відзначенні пам'ятних дат та інших всеукраїнських козацьких заходах (інформували Яценко Ю.А. - голова координаційної ради; Нікітченко В.О. - член координаційної ради).

3. Про обласний конкурс на кращу постановку козацько-патріотичного виховання молоді (інформував Нікітченко В.О. - член координаційної ради).


14 квітня 2011 року відбулося засідання Координаційної ради з питань розвитку козацтва при обласній державній адміністрації. Члени координаційної ради у рамках порядку денного розглянули питання:

1. Про виконання плану роботи Координаційної ради з питань розвитку козацтва при обласній державній адміністрації на 2011 рік.

2. Про участь козацьких товариств у заходах, присвячених вшануванню Холодноярської республіки (інформував Яценко Ю.А. - голова Координаційної ради з питань розвитку козацтва при обласній державній адміністрації).

3. Про підготовку до святкування Дня Перемоги та Дня незалежності (інформував Яценко Ю.А. - голова Координаційної ради з питань розвитку козацтва при обласній державній адміністрації.

4. Про сприяння проведенню конкурсу "Суперкозак" і звичаєвого козацького свята "Івана Купала" (інформував Яровий Сергій - писар Олександрійської школи традиційного козацького бойового мистецтва "СПАС").

5. Про підписку газети "Україна Козацька" (інформував Грищук А.В. - секретар Координаційної ради з питань розвитку козацтва при обласній державній адміністрації).

6. Про доповнення до плану роботи плану роботи Координаційної ради з питань розвитку козацтва при обласній державній адміністрації на 2011 рік (інформує Грищук А.В. - секретар Координаційної ради з питань розвитку козацтва при обласній державній адміністрації).

7. Різне.


25 лютого 2011 року на базі Кіровоградського інституту регіонального управління та економіки пройшло планове розширене засідання оновленого складу координаційної ради з питань розвитку козацтва при обласній державній адміністрації. Члени координаційної ради у рамках порядку денного затвердили план роботи координаційної ради на 2011 рік, обговорили питання співпраці з загальноосвітніми закладами області у питаннях військово-патріотичного виховання та розвитку козацьких традицій (інформувала начальник відділу дошкільної, загальної середньої, позашкільної освіти та виховної роботи управління освіти і науки облдержадміністрації Шатна Л.Ф.)та оновили керівний склад Координаційної ради з питань розвитку козацтва при обласній державній адміністрації. Шляхом альтернативного відкритого голосування головою координаційної ради переобрано Яценка Ю.А. - верховного отамана Спілки Козаків Війська Запорізького Буго-Гардівського-Кодацько-Інгульського округу; заступником голови ради - заступника головного отамана Кіровоградської обласної громадської організації "Центрально-Український козацький Округ" Боршуляка О.В.; секретарем - начальника штабу Кіровоградського обласного козацького товариства "Українське Реєстрове козацтво" Грищука А.В.


Розпорядженням голови обласної державної адміністрації від 24 лютого 2011 року № 157 "Про новий склад координаційної ради з питань розвитку козацтва при обласній державній адміністрації" затверджено оновлений склад координаційної ради з питань розвитку козацтва при обласній державній адміністрації. За поданням козацьких громадських організацій і формувань області до складу ради увійшли представники козацьких товариств м.м. Долинська, Знам'янка, Олександрія та Світловодськ. Загальний чисельний склад ради становить 22 особи.


25 січня 2011 року відбулося засідання Координаційної ради з питань розвитку козацтва при обласній державній адміністрації. На засіданні розглядалися такі питання:

1. Звіт про роботу Координаційної ради з питань розвитку козацтва при обласній державній адміністрації за 2010 рік (інформував Яценко Ю.А. - голова Координаційної ради з питань розвитку козацтва при обласній державній адміністрації).

2. Про план роботи Координаційної ради з питань розвитку козацтва при обласній державній адміністрації на 2011 рік. (інформував Скворцов В.І. - секретар Координаційної ради з питань розвитку козацтва при обласній державній адміністрації).

3. Про оптимізацію персонального складу Координаційної ради з питань розвитку козацтва при обласній державній адміністрації (інформував Кривуляк А.Б. - головний спеціаліст управління з питань внутрішньої політики та зв'язків з громадськістю облдержадміністрації).

За результатами обговорення та голосування звіт голови Координаційної ради Яценка Ю.А. про роботу ради у 2010 році прийнятий до відома; план роботи ради на 2011 рік взятий за основу; схвалено питання щодо оптимізації персонального складу ради.

http://uvp.kr-admin.gov.ua/index.php?page=Subjects/diyaln_koz_radu.html

ГРОМАДСЬКІ ОБ'ЄДНАННЯ КОЗАЦЬКОГО СУСПІЛЬСТВА

01. Народний аматорський (самодіяльний) ансамбль танцю "Віночок" Комунального закладу "Міський Палац культури" Олександрійської міської ради Кіровоградської області. 

Заснований 14 червня 1963 року, художній керівник - Абажей Григорій Петрович, місцезнаходження: 28000, Україна, Кіровоградська обл., м. Олександрія, вул. 6-го Грудня, буд. 02.

02. Релігійна Громада Вірних ОСІДУ РУНВіри (Об'єднання Синів і Дочок України Рідної Української Національної Віри). 

Зареєстрована 19__ року, Голова - Силенко Василь Терентійович, місцезнаходження: 28000, Україна, Кіровоградська обл., м. Олександрія, вул. 6-го Грудня, буд. 31, кв. 02.

03. Громадська організація "Олександрійська школа традиційного козацького бойового мистецтва "Спас". 

Зареєстрована згідно з Розпорядженням Олександрійського міського голови Кіровоградської області Моцного Василя Кузьмовича № п-341-р від 02 вересня 1997 року, керівник - Кисляк Сергій Іовович, місцезнаходження: 28000, Україна, Кіровоградська обл., м. Олександрія, пл. Леніна, буд. 06. 

04. Олександрійська міська партійна організація Політичної партії "Народний Рух України" у Кіровоградській області. 

Зареєстрована 03 листопада 1997 року, Голова Ради - Логвінов Борис Іванович, місцезнаходження: 28000, Україна, Кіровоградська обл., м. Олександрія, вул. Калініна, буд. 75, кв. 31. 

05. Громадська організація Олександрійського крайового козацького товариства "Козацький Звичай".

Зареєстрована згідно з Розпорядженням Олександрійського міського голови Кіровоградської області Цапюка Степана Кириловича № п-167-р від 15 листопада 1999 року, Головний отаман - Григор'єв Сергій Володимирович, місцезнаходження: 28000, Україна, Кіровоградська обл., м. Олександрія, вул. Перщотравнева, 33. Телефон: +38 (05235) 7-41-56.

06. Місцева спілка громадських організацій "Козацька Звичаєва Територіальна Громада Усиківки". 

Заснована 14 жовтня 20__ року, Головний отаман - Кисляк Сергій Іовович, місцезнаходження: 28000, Україна, Кіровоградська обл., м. Олександрія. 

07. Олександрійське громадське об'єднання "Громадське формування з охорони громадського порядку".

Зареєстроване згідно з Рішенням Виконавчого комітету Олександрійської міської ради Кіровоградської області № 307 від 12 квітня 2001 року, Голова Правління - Донець Григорій Іванович, місцезнаходження: 28000, Україна, Кіровоградська обл., м. Олександрія, вул. Червоного Козацтва, буд. 41-а.

08. Громадська організація "Олександрійський полк Азово-Чорноморського козацького війська Українського козацтва".

Зареєстрована згідно з Розпорядженням Олександрійського міського голови Кіровоградської області Цапюка Степана Кириловича № п-113-р від 05 вересня 2001 року, Головний отаман - Чеботарьов Віктор Полікарпович, місцезнаходження: 28000, Україна, Кіровоградська обл., м. Олександрія, вул. 6-го Грудня, буд. 139а. Телефон: +38 (05235) 3-32-53.

09. Олександрійська міська партійна організація Політичної партії "Конгрес Українських Націоналістів" у Кіровоградській області.

Зареєстрована 11 грудня 2001 року, Голова Ради - Черствий Віктор Артемович, місцезнаходження: 28000, Україна, Кіровоградська обл., м. Олександрія, пров. Карпа Хазана, буд. 3/6.

10. Громадська організація "Військово-спортивно-патріотичний клуб "Захист".

Зареєстрована згідно з Розпорядженням Олександрійського міського голови Кіровоградської області Цапюка Степана Кириловича від 11 грудня 2002 року, керівник - Цуркан Володимир Анатолійович, місцезнаходження: 28000, Україна, Кіровоградська обл., м. Олександрія.

11. Олександрійська районна партійна організація Політичної партії "Народний Рух України" у Кіровоградській області.

Зареєстрована 12 червня 2003 року, Голова - Черниш Вадим Олегович, місцезнаходження: 28000, Україна, Кіровоградська обл., м. Олександрія, вул. Червоноармійська, буд. 37.

12. Народний гурт "Петриківські козаки" Новопразького селищного Будинку культури Олександрійського району Кіровоградської області.

Заснований 20__ року, місцезнаходження: Україна, Кіровоградська обл., смт Нова Прага.

13. Громадська організація "Олександрійський міський підрозділ громадської безпеки "Січ".

Зареєстрована згідно з Розпорядженням Олександрійського міського голови Кіровоградської області Цапюка Степана Кириловича від 11 квітня 2005 року, Голова Правління - Донець Григорій Іванович, місцезнаходження: 28000, Україна, Кіровоградська обл., м. Олександрія, пр. Леніна, буд. 59. Телефон: +38 (05235) 7-23-95.

14. Олександрійська районна партійна організація Політичної партії "Конгрес Українських Націоналістів" у Кіровоградській області.

Зареєстрована 07 липня 2005 року, Голова - Романович Зіновій Миколайович, місцезнаходження: 28000, Україна, Кіровоградська обл., Олександрійський р-н, с. Войнівка, пров. Набережний, буд. 17.

15. Козацький осередок "Олександрійське козацтво" Чигиринської громадської організації "Вільне Козацтво Холодного Яру".

Крайовий отаман - Стадніченко Володимир Васильович, місцезнаходження: 28000, Україна, Кіровоградська обл., м. Олександрія, вул. Шевченка, буд. 74.

16. Олександрійський міський козацький осередок у Кіровоградській області Міжнародної національно-патріотичної та оборонно-спортивної громадської організації "Українське Козацтво".

Зареєстрований 27 грудня 2007 року, Головний отаман - Іваниця Андрій Євгенович, місцезнаходження: 28000, Україна, Кіровоградська обл., м. Олександрія.

17. Козацький осередок "Олександрійський міський козацький полк" Військово-козацької паланки Кіровоградського інституту імені Святого Миколая Приватного акціонерного товариства "Вищий навчальний заклад "Міжрегіональна Академія управління персоналом". 

18. Олександрійська міська громадська козацька організація "Кінно-спортивний клуб "Булат".

Заснована 14 жовтня 2008 року, керівник - Григор'єв Сергій Володимирович, місцезнаходження: 28000, Україна, Кіровоградська обл., м. Олександрія, вул. Першотравнева, буд. 33. 

19. Олександрійська районна партійна організація Політичної партії "Всеукраїнське об'єднання "Свобода" у Кіровоградській області.

Зареєстрована 2008 року, Голова Ради - Тараненко Олександр Володимирович, місцезнаходження: 28000, Україна, Кіровоградська обл., м. Олександрія. 

20. Козацький осередок "Олександрійська сотня" Київської міської громадської організації "Козацьке братство бойового Звичаю Спас "Сокіл".

Заснований 14 жовтня 2009 року, Головний отаман - Кисляк Сергій Іовович, місцезнаходження: 28000, Україна, Кіровоградська обл., м. Олександрія.

21. Олександрійська міська партійна організація Політичної Партії "Козацька Українська Партія" Кіровоградської області.

Зареєстрована 18 березня 2010 року, Голова Ради - Федоренко Олег Павлович, місцезнаходження: 28000, Україна, Кіровоградська обл., м. Олександрія, вул. Луначарського, буд. 10, кімн. 303. 

22. Козацький осередок "Кіровоградський обласний козацький полк" Міжнародної громадської організації "Спілка козацьких організацій України".

Головний отаман - Горбачов Сергій Петрович, місцезнаходження: 28000, Україна, Кіровоградська обл., м. Олександрія.

23. Олександрійська міська партійна організація Політичної партії "Всеукраїнське об'єднання "Свобода" Кіровоградської області.

Зареєстрована 18 вересня 2010 року, Голова Ради - Устенко Андрій Вікторович, місцезнаходження: 28000, Україна, Кіровоградська обл., м. Олександрія, вул. Діброви, буд. 56, кв. 49.

24. Інтернет-сайт "Спас - Олександрія" Громадської організації "Олександрійська школа традиційного козацького бойового мистецтва "Спас".

Заснований 2010 року, Головний редактор - Кисляк Сергій Іовович.

25. Кіровоградська обласна організація Всеукраїнської громадської організації "Спілка шахтарів-інвалідів, потерпілих на виробництвах та козацтва України".

Заснована 18 лютого 2011 року, Голова Правління - Горбачов Сергій Петрович, місцезнаходження: 28000, Україна, Кіровоградська обл., м. Олександрія.

26. Інтернет-видання "Олександрійське козацтво" Громадської організації Олександрійського крайового козацького товариства "Козацький Звичай".

Засноване 13 травня 2011 року, Головний редактор - Тобілевич Богдан Вікторович, електронна адреса: http://kozactvo.jimdo.com/

27. Дитяча громадська організація "Фізкультурно-спортивний клуб "Школа розвідників".

Зареєстрована згідно з Розпорядженням Олександрійського міського голови Кіровоградської області Цапюка Степана Кириловича № р-186-з від 08 червня 2011 року, Голова Ради - Ковтко Андрій Орестович, місцезнаходження: 28000, Україна, Кіровоградська обл., м. Олександрія, вул. Гайдара, 33.

28. Військова козацька залога Олександрійської вітрильної козацької чайки "Козак Вус".

Заснована 06 липня 2011 року, Головний отаман - Григор'єв Сергій Володимирович, місцезнаходження: 28000, Україна, Кіровоградська обл., м. Олександрія.

29. Олександрійська міська організація Всеукраїнської громадської організації "Спілка Офіцерів України".

Легалізована шляхом повідомлення про заснування 16 січня 2012 року, Голова Ради - Галата Владислав Олексійович, місцезнаходження: 28000, Україна, Кіровоградська обл., м. Олександрія.

30. Громадська організація "Олександрійський клуб прикладної підготовки "Спас".

Зареєстрована згідно з Розпорядженням Олександрійського міського голови Кіровоградської області Цапюка Степана Кириловича № р-205-з від 24 вересня 2012 року, Голова - Сабадаш Віталій Анатолійович, місцезнаходження: 28000, Україна Кіровоградська обл., м. Олександрія.

31. Олександрійський міський осередок у Кіровоградській області Всеукраїнської молодіжної громадської організації "Студентська Свобода".

Заснований __ червня 2013 року, Голова - Давидов Олександр Сергійович, місцезнаходження: 28000, Україна, Кіровоградська обл., м. Олександрія.

32. Олександрійський міський осередок у Кіровоградській області Молодіжної громадської організації "Сокіл".

Заснований __ червня 2013 року, Голова - Сагайдак Роман, місцезнаходження: 28000, Україна, Кіровоградська обл., м. Олександрія. 

33. Громадська організація "Олександрійське районове козацьке товариство Буго-Гардівської паланки".

Зареєстрована 23 липня 2013 року, Крайовий отаман - Яворський Ярослав Мар'янович, місцезнаходження: 28000, Україна, Кіровоградська обл., м. Олександрія.

34. Громадське формування з охорони громадського порядку та державного кордону "Славутич".

Зареєстроване згідно з Рішенням Виконавчого комітету Олександрійської міської ради Кіровоградської області № ____ від __ липня 2014 року, начальник штабу - Макаров Ігор Станіславович, місцезнаходження: 28000, Україна, Кіровоградська обл., м. Олександрія, вул. Шевченка, буд. 74.

Інформаційно-аналітичний центр крайового козацького товариства