«... Так вот она, Сечь! Вот то гнездо, откуда вылетают все те

гордые и крепкие, как львы! Вот откуда  разливается воля и

казачество на всю Украину!», - писав про Січ Микола Гоголь.

ОЛЕКСАНДРІЙСЬКА СІЧ ПОСТАНЕ НА БЕРЕЗІ ВОДОЙМИЩА

Січ - Мати, а Великий Луг - Батько… Саме так лагідно наші далекі предки - вільні запорозькі козаки - називали свою військову базу, яка потім переросла у козацьку християнську республіку (за висловом істориків козаччини).

Перша Запорозька Січ - столиця вольності Українського козацтва, осередок надії на державну незалежність нашого народу, була побудована 1552 року на острові Мала Хортиця козацьким ватажком Дмитром Вишневецьким.

Саме зараз наше козацьке товариство втілює у життя інвестиційний проект створення Історико-культурного туристичного центру "Козацький Звичай" - "Олександрійська Січ" на березі мальовничого водоймища поблизу селища Марто-Іванівки Олександрійської міської ради Кіровоградської області.

На території центру планується звести не лише козацьку острогу з вхідними воротами та бійницями для гармат, а й дерев’яні приміщення, які існували на Січі: козацькі курені, комори, січова кухня, ремісничі майстерні тощо. 
На сторожових вежах нестиме службу варта. Постріл із гармати сповіщатиме про козацьке зібрання: Раду, свято або фестиваль. А на Січовому майдані гратиме на бандурі вусатий кобзар та співатиме давніх козацьких пісень. 
На Січі пануватимуть стародавні козацькі звичаї і права, посвячуватимуть у козацтво та вручатимуть грамоту на козацький чин, проводитимуть вишкіл "Джура" за програмою психофізичної підготовки воїнів Запорозької Січі.

А це значить - фізична досконалість через вивчення козацького бойового мистецтва: гопак, пізнання елементів козацького характерництва, володіння історичним фехтуванням, стрільба із лука й арбалета, уміння доглядати за козацькими кіньми та "реп’яхом" на ньому сидіти і вміло гарцювати верхи. 
Військова козацька старшина та весь особовий склад Громадської організації Олександрійського крайового козацького товариства "Козацький Звичай" звертається за матеріальною допомогою у побудові козацького містечка - Олександрійської Січі - до усіх меценатів, яким небайдужа історія України.

Інформаційно-аналітичний центр крайового козацького товариства

МАРШ ОЛЕКСАНДРІЙСЬКОЇ СІЧІ

Записав Тобілевич Богдан Вікторович

Тулумбас скликає Раду, Грають сурми сурмачі.

Стали в Коло козаченьки Олександрійської Січі
Годі осторонь стояти, Годі дутись, мов сичі...
Хто готовий - стань у лави Олександрійської Січі!
Годі боки вигрівати і лежати на печі.
Козаки ставайте в лави Олександрійської Січі!
Жовте поле, синє небо і журавлів стрімкі ключі
Шанують здавна козаченьки Олександрійської Січі.
В кого серце патріота і козацькая душа -

То мерщій вливайтесь в лави Олександрійського Коша!
Жде важка на вас робота, а не з медом калачі,
Козаки, гуртуйте лави Олександрійської Січі!
Україна в небезпеці, ворог точить вже мечі...
Козаки, шикуйтесь в лавах Олександрійської Січі!
Ми очистим рідну землю од лихої саранчі.
Козаки, змикайте лави Олександрійської Січі!
Чорний вус і шапка сиза, ясна зброя на плечі,
Це ідуть козацькі лави Олександрійської Січі.
Вітер прапор розвиває, лине пісня в далечінь...
Крок карбують козаченьки Олександрійської Січі.
Отаман веде козацтво, грає сонце в пірначі,
Це ідуть походом лави Олександрійської Січі

Інформаційно-аналітичний центр крайового козацького товариства

ЯК ОЛЕКСАНДРІЙСЬКИЙ «СПАС» СВЯТКУЄ ВОДОХРЕЩА

Для козаків Олександрійської школи "Спас" уже стало доброю традицією збиратися на це свято разом, запрошувати своїх родичів та друзів.

Розпочалося свято 19 січня на березі водоймища, що в Мартоіванівці. Берег перетворився на святковий майданчик, з гірляндами, музикою, святковим вогнищем та факелами, які створювали відчуття стародавніх часів. Все це зустрічало гостей та супроводжало до кульмінації свята - купання в ополонці, вирізаної у вигляді хреста.

Розпочали свято хлопці з демонстрації вміння володіти своїм тілом та традиційною козацькою зброєю, виконуючи складні елементи з "Гопака" та "Метелиці". Змагаючись між собою у вправності, козаки і себе показали, і на інших подивилися. Та прийшов час вибирати отаманів лав. Яке ж свято у козаків без традиційного кулачного бою "Лава на лаву"! За згодою товариства, отаманів обирали в грі "Цар кола". На землі малюється коло, куди стають всі учасники і за командою починають виштовхувати один одного за межі кола, поки не залишиться в колі двоє. Вони і стають отаманами лав. Три сходки билися між собою лави, намагаючись вибити один одного за межу бою. Між кожною сходкою проводились особисті змагання з козацької гри "Зняти шапку", борні "Навхрест". Особливо сподобалося учасникам свята змагання "Хто кого перетанцює в присядці". Скільки було емоцій, сміху та галасу, що, мабуть, усі злі сили повтікали. На цьому підйомі лава, яка програла, возила переможців на собі навколо вогнища.

Наші пращури вірили, що саме в цей день вода має цілющу силу -забирає все погане та наділяє здоров’ям на весь рік. З добрими словами, з побажанням здоров’я та довголіття один одному та всім людям попірнали ми в ополонку, охрестившись свяченою водою.

Не все в житті погано. Є ще добрі люди, є правда, є сила, є віра та є любов. і буде "Спас", і будуть козаки - носії та охоронці цього звичаю. Від Олександрійської школи "Спас" щира подяка за підтримку та участь Сергію Григор’єву, керівнику громадської організації "Козацький звичай", який має намір стати депутатом міської ради від блоку партій "За Союз".

Низький уклін тим, хто підтримує традиції прадідів наших. Бо хто щиро єднається в радості, той поєднається і в горі. Тож тримаймося разом Рід за Рід, святкуймо, змагаймося собі на Славу, ворогам на заздрість.

С. І. Кисляк,

керівник Олександрійської школи "Спас"

Джерело публікації: щотижнева міськрайонна громадсько-політична газета "Олександрійський тиждень" (місто Олександрія) від 28 січня 2006 року.

АЛЕКСАНДРИЙСКИЕ КАЗАКИ В МАРТО-ИВАНОВКЕ

Марто-Ивановка - местность уникальная - это казацкие места, где не один раз вспоминаются поселения основателей поселений нынешней Александрийщины, в том числе на месте нынешней Марто-Ивановки. Отметим, что именно в этих местах, по преданию, были казацкие пути через Дикое поле.

Виктор Голобородько

Джерело публікації: приватний інформаційно-розважальний щотижневик - Олександрійська міська газета "Городской курьер" № 20 від 2009 року.

Andrew Teinaleny

С КАЗАЦКИМ ПРИВЕТОМ ИЗ НОВОЙ ЗЕЛАНДИИ

"Здравствуйте, дорогие александрийцъ! Я могу сказать - земляки, хочь живём мъ в разнъх странах, но город с одинаковъм названием - Александрия. Делая googling, прочитал что есть Александрия, Украина. Мне это больше помог узнать Alnet. Теперь от редакции Alnet Publications я имею вашу прессу и пишу для вас. Это очень приятно бъло узнать, потому что весь мой род бъли Донские казаки. В 1919 мой дедушка уехал из России и потом стал жить здесь. В числе 20 Городской Кутьер Weekly я читал запись Казаки В Марго Ивановке и думал, что это Донские казаки. Я много веремени разговариваю с Донскими казаками на Skype messenger и пишу почту. Они не знают Казаков В Марго Ивановке и думають, что это казаки могут бъть Кубанские или Терские казаки. Также бъли фото боевъх казаков и техт, что будет военное строительство. Это означает что может у вас бъть local military conflict? Или это уже бъло как в России сегодьня? Также важно знать какие въ умеете петь казацкие песни и танцевать танцъ?

Будте здоровъ! Andrew Teinaleny New Zealand Alexandria

Алнет: Александрия в Интернете, 20.05.2009

ОЙ НА ІВАНА, ОЙ НА КУПАЛА…

7 липня 2012 року на території Історико-культурного туристичного центру "Козацький Звичай" - "Олександрійська Січ" поблизу селища Марто-Іванівки відбудеться традиційний звичаєвий козацький етнографічно-фольклорний фестиваль "Свято Івана Купала".

У програмі козацького фестивалю: водні купальні обряди, вогняні обряди Купала, стародавня Купальна магія, купальські ворожіння, купальські ігри та забави, смачний козацький куліш та інші національні страви.

Учасники свята зможуть взяти участь у купальських обрядах та конкурсі на кращий святковий вінок, оглянути експозицію музею козацької слави та української культури, покататися на козацьких конях, придбати сувеніри на виставці-ярмарку робіт народних майстрів, прослухати виступи творчих колективів художньої самодіяльності міста та району.

Бажаючі отримають можливість покататися на козацькій чайці "Козак Вус" та ознайомитися з традиціями козацької морської справи, спробувати свою силу та спритність у козацьких бойових змаганнях: "батько коло", "бій на мішках", "бій на списах", "бій хрест-навхрест", "тягнути бука".

Організатори: громадська козацька організація Олександрійського крайового козацького товариства "Козацький Звичай", управління культури і туризму Олександрійської міської ради, відділ культури і туризму Олександрійської районної державної адміністрації, власник місцевої зеленої садиби Ділієв.

За підтримки: управління культури і туризму облдержадміністрації, управління з питань внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю облдержадміністрації, Координаційної ради з питань розвитку козацтва при Кіровоградській облдержадміністрації, Кіровоградської обласної державної телерадіокомпанії, Палацу культури "Світлопільський" міста Олександрії, Олександрійського районного будинку культури.

Початок театралізованого дійства - о 12 годині дня 7 липня. Запрошуємо на святкування усіх бажаючих олександрійців та гостей міста. Вхід на територію у національних костюмах - бажаний. Знайди свою чарівну квітку папороті - пізнай таємницю природи та прийдешнє майбутнє!

Оргкомітет

Джерело публікації: приватний інформаційно-розважальний щотижневик - Олександрійська міська газета "Городской курьер" від 05 липня 2012 року.

ОЙ НА ІВАНА, ОЙ НА КУПАЛА…

7 липня 2012 року на території Історико-культурного туристичного центру "Козацький звичай" - "Олександрійська Січ" поблизу селища Мартоіванівки відбудеться традиційний звичаєвий козацький етнографічно-фольклорний фестиваль "Свято Івана Купала".

У програмі козацького фестивалю: водні купальні обряди, вогняні обряди Купала, стародавня купальна магія, купальські гадання, купальські ігри та забави, смачний козацький куліш та інші національні страви.

Учасники свята зможуть взяти участь у купальських обрядах та конкурсі на кращий святковий вінок, оглянути експозицію музею козацької слави та української культури, покататися на козацьких конях, придбати сувеніри на виставці-ярмарку робіт народних майстрів, послухати і подивитися виступи творчих колективів художньої самодіяльності міста та району.

Бажаючі отримають можливість покататися на козацькій чайці "Козак Вус" та ознайомитися з традиціями козацької морської справи, спробувати свою силу та спритність у козацьких бойових змаганнях: "батько коло", "бій на мішках", "бій на списах", "бій хрест-навхрест", "тягнути бука".

Організатори: громадська козацька організація Олександрійського крайового козацького товариства "Козацький звичай", управління культури і туризму Олександрійської міської ради, відділ культури і туризму Олександрійської районної державної адміністрації, власник місцевої зеленої садиби Ділієв.

За підтримки: управління культури і туризму облдержадміністрації, управління з питань внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю облдержадміністрації, Координаційної ради з питань розвитку козацтва при Кіровоградській облдержадміністрації, Кіровоградської обласної державної телерадіокомпанії, Палацу культури "Світлопільський" міста Олександрії, Олександрійського районного будинку культури.

Початок театралізованого дійства - 7 липня о 12.00. Запрошуємо на святкування усіх бажаючих олександрійців та гостей міста. Вхід на територію у національних костюмах - бажаний. Знайди свою чарівну квітку папороті - пізнай таємницю природи та майбутнє!

Оргкомітет

Джерело публікації: щотижнева міськрайонна громадсько-політична газета "Олександрійський тиждень" (місто Олександрія) від 05 липня 2012 року.

ПРОГРАМА МАСОВИХ ЗАХОДІВ КОЗАЦЬКОГО ФЕСТИВАЛЮ

«Свято Івана Купала» (Олександрійська Січ, 07-08 липня 2012 року)

12.00-12.30 - Відкриття козацького фольклорного фестивалю, привітання від організаторів купальського святкування та виступи почесних гостей заходу.

12.30-18.00 - Виставка-ярмарок робіт народних майстрів, презентація фонду "Олександрійський музей козацької слави та української культури" на святі.

12.30-14.00 - Концертна програма святкування, виступи творчих колективів художньої самодіяльності з міста Олександрії та Олександрійського району. 

14.00-15.00 - Спуск на воду козацької чайки, катання учасників фестивалю, ознайомлення з традиціями козацької морської справи, цикл лекцій з історії "Олександрійщина - козацький край" (лекції читає писар Богдан Тобілевич).

15.00-17.00 - Козацькі бойові змагання: "батько коло", "бій на мішках", "бій на списах", "козацький бій хрест-навхрест", "зніми шапку", "тягнути бука".

17.00-18.00 - Водні купальні обряди: майстер-класи з плетіння купальських віночків, конкурс на кращий святковий віночок, спускання віночків на воду.

18.00-22.00 - Вогняні обряди Свята Купала: спільне запалювання святкового вогнища, спалювання опудал Купали та Марени, купальські ігрища та забави навколо вогнища, козацька етнографічна дискотека, масові народні гуляння.

Вхід на територію у національних костюмах - бажаний. Знайди свою чарівну квітку папороті - пізнай таємницю  природи та своє прийдешнє майбутнє!

Організаційний комітет козацького фестивалю «Свято Івана Купала»

ФОТОРЕПОРТАЖ ПРО «СВЯТО ІВАНА КУПАЛА» 2012 РОКУ

(Перша частина звіту місцевого кореспондента Руслана Гаврилова)

http://myalexandriya.blogspot.com/2012/07/blog-post_5538.html

 

ФОТОРЕПОРТАЖ ПРО «СВЯТО ІВАНА КУПАЛА» 2012 РОКУ

(Друга частина звіту місцевого кореспондента Руслана Гаврилова)

http://myalexandriya.blogspot.com/2012/07/blog-post_08.html

 

ФОТОРЕПОРТАЖ ПРО «СВЯТО ІВАНА КУПАЛА» 2013 РОКУ

(Фото зі святкування місцевого кореспондента Руслана Гаврилова)

http://myalexandriya.blogspot.com/2013/07/alyye-parusa-grazhdanki-assol.html

В ОЛЕКСАНДРІЇ ПАРК ПЕРЕТВОРЮЮТЬ НА ГОРОД?

Гречка: Інформаційний портал. Суспільство. 03.04.2015. 11:26.

Єдиний в Олександрії прообраз Запорізької Січі, - Олександрійська Січ, - цілеспрямовано руйнується. Про це повідомляють активісти громадської організації "Козацький звичай".

Природний амфітеатр, за яким доглядають козаки, є популярним в місті місцем для проведення народних свят. Заповідник був створений на занедбаних дачах у 2008 році. Тут проходять загальноміські дні Івана Купала, виставки народних умільців, змагання, ігри. Козацьке містечко має кілька дерев'яних споруд.

Як розповів керівник організації Сергій Григор'єв, знищення заповідника почалося 28-29 березня. У цих числах тут з'явилася техніка, - бульдозери та вантажівки, - за допомогою якої безжально корчують дерева і вирівнюється земля.

- Приблизно на метр знято верхній шар ґрунту, знищені фруктові дерева, прибираються природні ландшафтні вигини, - розповів він.

Оскільки територія Січі відноситься до дачного кооперативу "Черемшина", Моя Олександрія звернулася за коментарем до його голови Олега Федоренка. За його словами, ідея реконструкції належить дачникам.

- Ситуація в тому, що територія, де нібито козаки, - це дачний кооператив, - пояснює Федоренко. - Їм виділялася земля для проведення тимчасових заходів, наприклад, Івана Купала. Але вона не зареєстрована за козаками, тому заявляти, що щось ламається, знищується, з їхнього боку некоректно. Просто забирається територія. Це роблять звичайні члени кооперативу, щоб далі посадити нові дерева і використовувати дану територію під дачі.

Тим часом, козаки обурені. Свого часу, на прохання мерії, Олександрійська Січ була включена в перелік міських об'єктів зеленого туризму. Також розроблена інвестиційна програма її розвитку. Як же виходить, що сьогодні раптом це стало нікому не потрібно?

Щоб врятувати заповідник, організація склала і направила звернення у безліч інстанцій з проханням втрутитися в ситуацію. Зокрема, лист адресований голові Кіровоградської ОДА Сергію Кузьменко, міському голові Степану Цапюку, прокурору міста, начальнику міської міліції, начальнику обласного Держземагентства, міському архітекторові.

Федоренко про лист знає, але заявляє, що перевірок не боїться: "Я хочу, щоб у мене зробили перевірку. Якщо щось відбувається не так, ніхто приховувати не буде", - зазначив він.

http://gre4ka.info/suspilstvo/17711-v-oleksandrii-park-peretvoriuiut-na-horod

new logo

В ОЛЕКСАНДРІЇ РУЙНУЄТЬСЯ УНІКАЛЬНИЙ ПАРК

Кіровоградська Правда. Олена Сідорова, «КП». 06.04.2015.

Єдиний в Олександрії праобраз Запорізької Січі - Олександрійська Січ - руйнується, б’ють на сполох тамтешні активісти, пише "Моя Олександрія".

Природний амфітеатр, за яким доглядають козаки, - популярне місце проведення народних свят. Заповідник створений на занедбаних дачах у 2008 році. Козацьке містечко має і кілька дерев'яних споруд.
Як розповів керівник організації "Козацький звичай" Сергій Григор'єв, знищення заповідника почалося наприкінці березня. Нині там безжально корчують дерева і вирівнюють землю.
- Приблизно на метр знято верхній шар ґрунту, знищені фруктові дерева, прибираються природні ландшафтні вигини, - констатує він.
Тим часом керівник дачного кооперативу, до якого належить Січ Олег Федоренко пояснює: ідея реконструкції території належить дачникам.
- Ситуація в тому, що територія, де нібито козаки, - це дачний кооператив, - пояснює Федоренко. - Їм виділялася земля для проведення тимчасових заходів, наприклад, Івана Купала. Але вона не зареєстрована за ними, тому заявляти, що щось ламається, знищується, з їхнього боку некоректно. Це роблять члени кооперативу, щоб далі посадити нові дерева і використовувати територію під дачі.
Однак козаки заявляють, що Січ свого часу зарахували до переліку міських об'єктів зеленого туризму. Також розроблена інвестиційна програма її розвитку. Тож аби врятувати заповідник, організація склала і направила звернення до різних інстанцій з проханням втрутитися в ситуацію.

http://pravda-kr.com.ua/

najsvizhishe/2584-v-oleksandriji-rujnuetsya-unikalnij-park.html

new logo

В ОЛЕКСАНДРІЇ РУЙНУЄТЬСЯ УНІКАЛЬНИЙ ПАРК

Єдиний в Олександрії праобраз Запорізької Січі - Олександрійська Січ - руйнується, б’ють на сполох тамтешні активісти, пише "Моя Олександрія".

Природний амфітеатр, за яким доглядають козаки, - популярне місце проведення народних свят. Заповідник створений на занедбаних дачах у 2008 році. Козацьке містечко має і кілька дерев'яних споруд.
Як розповів керівник організації "Козацький звичай" Сергій Григор'єв, знищення заповідника почалося наприкінці березня. Нині там безжально корчують дерева і вирівнюють землю.
- Приблизно на метр знято верхній шар ґрунту, знищені фруктові дерева, прибираються природні ландшафтні вигини, - констатує він.
Тим часом керівник дачного кооперативу, до якого належить Січ Олег Федоренко пояснює: ідея реконструкції території належить дачникам.
- Ситуація в тому, що територія, де нібито козаки, - це дачний кооператив, - пояснює Федоренко. - Їм виділялася земля для проведення тимчасових заходів, наприклад, Івана Купала. Але вона не зареєстрована за ними, тому заявляти, що щось ламається, знищується, з їхнього боку некоректно. Це роблять члени кооперативу, щоб далі посадити нові дерева і використовувати територію під дачі.
Однак козаки заявляють, що Січ свого часу зарахували до переліку міських об'єктів зеленого туризму. Також розроблена інвестиційна програма її розвитку. Тож аби врятувати заповідник, організація склала і направила звернення до різних інстанцій з проханням втрутитися в ситуацію.

Олена Сідорова, «КП».

Джерело публікації статті: щотижнева обласна громадсько-політична газета "Кіровоградська Правда" (місто Кіровоград), № 22 від 07 квітня 2015 року.

В ОЛЕКСАНДРІЇ РУЙНУЮТЬ СІЧ (ВІДЕО)

Новини Кіровоградщини. Новини. 12.05.2015. 13:17.

В Олександрії руйнують унікальну споруду, прообраз Запорізької Січі - Олександрійську Січ.

Про це повідомляє "Моя Олександрія".

Бити на сполох місцеві активісти почали більше місяця тому. Після того роботи тимчасово затихли, а нині знову розпочалися.

Нагадаємо, парк розташований в селі Марто-Іванівка Олександрійської міськради на колишніх відвалах Байдаківського вугільного розрізу. Заповідник створений на занедбаних дачах у 2009 році. Інвестиційний проект його розвитку можна знайти на сайті Олександрійської міськради та сайті управління культури і туризму Кіровоградської ОДА.

http://novosti.kr.ua/news/v-oleksandri-rujnuyut-sich-vdeo.html

Златопіль - Усі Новини Кіровоградщини

НА КІРОВОГРАДЩИНІ ЗАПОВІДНИК РУЙНУЮТЬ ЗАРАДИ ДАЧ?

Златопіль: Інформаційний центр. Новини. 12.05.2015. 14:52.

В Олександрії винищують унікальний заповідник, прообраз Запорізької Січі - Олександрійську Січ, пише видання "Моя Олександрія".

На деякий час будівельні роботи призупинили, але 11 травня на території заповідника знову почали проводитися роботи по будівництву дач.

Ініціативні мешканці вже зверталися до місцевого керівництва виконкому, але реакція нульова.

Нагадаємо, заповідник розміщений у селі Марто-Іванівка Олександрійської міськради на колишніх відвалах Байдаківського вугільного розрізу. Заповідник створений на занедбаних дачах у 2009 році. Інвестиційний проект його розвитку можна знайти на сайті Олександрійської міськради та сайті управління культури і туризму Кіровоградської ОДА.

http://zlatopil.com.ua/all-news/

item/4042-na-kirovogradshchini-zapovidnik-rujnuyut-zaradi-dach

Події. Як на Кіровоградщині знищується унікальний парк (Відео)

Кавун: Кіровоградське аматорське відео у новинах. Події. 12.05.2015.

В Олександрії знищують унікальну споруду, прообраз Запорізької Січі - Олександрійську Січ. Ділянку заповідника розділили на три частини. На одній працює бульдозер. На двох інших залили фундамент та завезли цеглу там уже працюють люди.

Парк знаходиться в селі Марто-Іванівка Олександрійської міськради на колишніх відвалах вугільного розрізу. Заповідник створили на занедбаних дачах у 2009 році. Інвестиційний проект його розвитку можна знайти на сайті Олександрійської міськради та сайті управління культури і туризму Кіровоградської ОДА. Пише "Моя Олександрія".

http://kavyn.kr.ua/jak-na-kirovogradschini-znischuetsja-unikalnii-park-video

НОВИНИ. В ОЛЕКСАНДРІЇ РУЙНУЮТЬ СІЧ

Коментарі: Кіровоград. Новини. 13.05.2015. 09:01.

В Олександрії руйнують унікальну споруду, прообраз Запорізької Січі - Олександрійську Січ, передають "Новини Кіровоградщини".

Бити на сполох місцеві активісти почали більше місяця тому. Після того роботи тимчасово затихли, а нині знову розпочалися.

Нагадаємо, парк розташований в селі Марто-Іванівка Олександрійської міськради на колишніх відвалах Байдаківського вугільного розрізу. Заповідник створений на занедбаних дачах у 2009 році. Інвестиційний проект його розвитку можна знайти на сайті Олександрійської міськради та сайті управління культури і туризму Кіровоградської ОДА.

http://kirovograd.comments.ua/news/2015/05/13/090127.html

СУСПІЛЬСТВО. В ОЛЕКСАНДРІЇ ПРОДОВЖУЮТЬ

РОЗВАЛЮВАТИ УНІКАЛЬНИЙ ПАРК (ФОТО, ВІДЕО)

Гречка: Інформаційний портал. Суспільство. 14.05.2015. 18:44.

В Олександрії змітають з лиця землі унікальну споруду, прототип Запорізької Січі, - Олександрійську Січ.

Про це повідомляє "Моя Олександрія".

Більше місяця тому видання вже писало про ситуацію. Після публікації роботи тимчасово затихли або велися обережно, без залучення уваги. А сьогодні, 11 травня, вони розгорнуті знову. Бульдозер продовжує рух навіть бачачи сторонніх спостерігачів.

За словами керівника громадської організації "Козацький звичай" Сергія Григор'єва, ініціативна група по збереженню Січі звернулася до керуючого справами виконкому Володимиру Чеботарьова з проханням виїхати на об'єкт, але чиновник відмовився. І, по-суті, така інфантильність спостерігається всюди.

А тим часом, унікальний природний амфітеатр, де зовсім недавно проводилися козацькі зустрічі і свята, урбанізується. Зараз ділянку розкроєно на три яруси. На верхньому - працює бульдозер. На ярусі нижче - вбиті стовпчики огорожі і залитий фундамент під невелике споруди. Лежать штабелі цегли.

Ще нижче, на третьому ярусі, працюють люди. Тут вже побудована цегляна альтанка і вбиті металеві конструкції, схожі на опори виноградника.

За викликом активістів, на об'єкт приїжджає чергова група Олександрійського МВВС.

До міліціонерів виходить голова кооперативу "Черемшина" Олег Федоренко. Як і раніше журналістам, міліції він пояснює, що тут будуються дачі.

Громадські діячі намагаються заперечити, що частина цієї землі належить Дмитру Тяглому, активісту "Козацького звичаю" і члену кооперативу "Черемшина" (на фото внизу він у світлій сорочці), але Федоренко різко рубає: "Книжки видані 2009-тим роком, а в 2012-тому вони виключені зборами, - показує він на Тяглого. - Якщо щось цих людей, колишніх членів кооперативу, не влаштовує, ви робіть запит, звертайтеся до суду і так далі ".

Тим часом, Григор'єв розповідає, що вже поділився ситуацією на Отаманському з'їзді в Чигирині. І козаки пообіцяли підтримку.

Нагадаємо, парк розташований в селі Марто-Іванівці Олександрійської міськради на колишніх відвалах Байдаківська вугільного розрізу. Заповідник був створений на занедбаних дачах у 2009 році. Інвестиційний проект його розвитку можна знайти на сайті Олександрійської міськради та сайті управління культури і туризму Кіровоградської ОДА.

http://gre4ka.info/suspilstvo/18597-

v-oleksandriji-prodovzhuyut-rozvalyuvati-unikal-nij-park-foto-video

В ОЛЕКСАНДРІЇ ПРОДОВЖУЮТЬ

РОЗВАЛЮВАТИ УНІКАЛЬНИЙ ПАРК

Коментарі: Кіровоград. Новини. 15.05.2015. 12:00.

В Олександрії змітають з лиця землі унікальну споруду, прототип Запорізької Січі, - Олександрійську Січ, передає "Гречка".

Більше місяця тому видання вже писало про ситуацію. Після публікації роботи тимчасово затихли або велися обережно, без залучення уваги. 11 травня, вони розгорнуті знову. Бульдозер продовжує рух навіть бачачи сторонніх спостерігачів.

За словами керівника громадської організації "Козацький звичай" Сергія Григор`єва, ініціативна група по збереженню Січі звернулася до керуючого справами виконкому Володимира Чеботарьова з проханням виїхати на об`єкт, але чиновник відмовився. І, по-суті, така інфантильність спостерігається всюди.

Унікальний природний амфітеатр, де зовсім недавно проводилися козацькі зустрічі і свята, урбанізується. Зараз ділянку розкроєно на три яруси. На верхньому - працює бульдозер. На ярусі нижче - вбиті стовпчики огорожі і залитий фундамент під невелике споруди. Лежать штабелі цегли.

Ще нижче, на третьому ярусі, працюють люди. Тут вже побудована цегляна альтанка і вбиті металеві конструкції, схожі на опори виноградника.

За викликом активістів, на об`єкт приїжджає чергова група Олександрійського МВВС.

До міліціонерів виходить голова кооперативу "Черемшина" Олег Федоренко. Як і раніше журналістам, міліції він пояснює, що тут будуються дачі.

Громадські діячі намагаються заперечити, що частина цієї землі належить Дмитру Тяглому, активісту "Козацького звичаю" і члену кооперативу "Черемшина" (на фото внизу він у світлій сорочці), але Федоренко різко рубає: "Книжки видані 2009-тим роком, а в 2012-тому вони виключені зборами, - показує він на Тяглого. - Якщо щось цих людей, колишніх членів кооперативу, не влаштовує, ви робіть запит, звертайтеся до суду і так далі".

Григор`єв розповідає, що вже поділився ситуацією на Отаманському з`їзді в Чигирині. І козаки пообіцяли підтримку.

Нагадаємо, парк розташований в селі Марто-Іванівці Олександрійської міськради на колишніх відвалах Байдаківська вугільного розрізу. Заповідник був створений на занедбаних дачах у 2009 році. Інвестиційний проект його розвитку можна знайти на сайті Олександрійської міськради та сайті управління культури і туризму Кіровоградської ОДА.

http://kirovograd.comments.ua/news/2015/05/15/120014.html

КІРОВОГРАД: ДЕПУТАТИ ПРИЇХАЛИ ПОДИВИТИСЯ

НА ТЕ, ЯК ПОМИРАЄ УНІКАЛЬНИЙ ПАРК. 15.05.2015.

Єлисаветградський тиждень. Соціум. 15.05.2015.

14 травня, на Олександрійську Січ у районі села Мартоіванівки виїхали представники міської влади. До складу робочої групи увійшли депутати, члени земельної комісії Людмила Коваль, Анатолій Кожемяченко, Ольга Бондар. Їх супроводжували фахівець Держземагентства Олена Самородова і представник управління приватизації та оренди землі міськради Олег Щербина.

Пише "Моя Олександрія".

Група на місці ознайомилася з картою і реальним станом місцевості, звернувши увагу, що частина водойми засипана і що ведуться активні будівельні роботи. Також комісія висловила занепокоєння, що місто втратило гарне місце для народних свят.

Члени комісії вказали, що, ймовірно, винні обидві сторони. І козаки, які тягнули з оформленням землі, і сьогоднішні забудовники, круто взялися перепланувати територію.

Комісія рекомендувала забудовникам тимчасово зупинити роботи до повного збору документів і обговорення цього питання в мерії.

Нагадаємо, культурний заповідник "Олександрійська Січ" створений активістами громадської організації "Козацький звичай" на занедбаних дачах у 2009 році. Тут проходять зустрічі, змагання козацтва і масові народні гуляння. З березня цього року на даній території почала працювати техніка, перебудовуючи її нібито під дачі.

http://week.kr.ua/uk/sotsium/5370-kirovograd-

deputati-prijikhali-podivitisya-na-te-yak-pomirae-unikalnij-park.html

БЫТЬ ЛИ КАЗАЦКОМУ УГОЛКУ В АЛЕКСАНДРИИ?

Мы так привыкли, что в Александрии есть уголок казачества, что теперь даже не верится, что его может не быть, как не стало уже его материальной части.

В конце 2000-х здесь, на кручах отвалов, оставшихся от Байдаковского разреза в районе села Марто-Ивановки, ютились полуразрушенные дачи кооператива "Черемшина", на которых и обосновались александрийские казаки. В 2009 году они оформили членство в кооперативе и на своих участках начали обустройство казацкого лагеря по примеру Запорожской Сечи. Позже разработали инвестиционный проект его развития (ознакомиться с ним можно на сайте Александрийского горсовета). Многие александрийцы бывали здесь на всевозможных празднествах, приобщались к казацким обычаям и традициям. Но вот в марте этого года на территории лагеря начались земляные работы.

- Когда мы приехали в лагерь, не поверили своим глазам, - рассказывает руководитель общественной организации "Козацький звичай" Сергей Григорьев, - наши участки "сровняли с землей". Мы подняли шум, и работы временно прекратились. Но неделю назад все возобновилось. Оказалось, что меня и нескольких членов "Козацького звичая", на чьих землях, собственно, и создавался наш историко-культурный туристический центр, исключили из членов кооператива, а участки отдали другим людям.

Считаю, что исключили нас незаконно, под надуманным предлогом о неуплате взносов и неосвоении земельных участков. После того, как заброшенную ранее прибрежную зону кооператива начали обустраивать, места вокруг нее стали представлять материальную ценность. Вот я и подозреваю, что кто-то решил на этом заработать.

В свою очередь, председатель кооператива "Черемшина" Олег Федоренко заявил, что решение об исключении законно, так как его принимало собрание членов кооператива. А обустройство участков ведут новые члены, которые имеют на это все законные права. Сейчас все документы переданы в милицию, которая выезжала на место инцидента.

И вот 14 мая на место конфликта выехала специально созданная рабочая группа, состоящая из членов земельной комиссии горсовета, специалистов Госземагентства и управления приватизации и аренды земли горсовета.

- Ознакомившись с ситуацией, комиссия решила настаивать на приостановке каких-либо работ до полного выяснения ситуации, так как ни одна из сторон не предоставила всех необходимых документов, - сказала руководитель рабочей группы, депутат горсовета Людмила Коваль.

Вопрос о собственнике этих нескольких десятков соток выходит за рамки обычного земельного спора - ведь речь идет об участке, который имеет социальную значимость как уникальный в своем роде уголок казацкой истории, подобных которому в Украине на сегодняшний день единицы. И, наверное, вопрос о его сохранении должен решаться не в кабинетах или на собраниях кооператива, и даже не в зале судебных заседаний (ведь эта земля еще не приватизирована), а на высшем уровне местного самоуправления - на сессии горсовета.

Сергей Гавриленко

Джерело публікації: щотижнева міськрайонна громадсько-політична газета "Олександрійський тиждень" (місто Олександрія) від __ травня 2015 року.